Nawigacja
Strona główna
Informacje ogólne
Klauzule RODO
Deklaracja dostępności
Klub filmowy
Galerie
DKK
Artykuły
Szukaj
OPAC Katalog on-line
Legimi
Wspierają nasStat4u
stat4u
Klub filmowy
Gmina Bytom Odrzański zaprasza
"Dziennik z podróży"
W telewizyjnej „dwójce” wyemitowano dokument, do którego zdjęcia były kręcone wśród bytomian Bytomskie akcenty w „Dzienniku z podróży”, który został wyemitowany we wtorek 8 października w Telewizji Publicznej, są pokłosiem wizyty w mieście dwóch ludzi – Michała Gonickiego, 15-latka, który chce się uczyć fotografii, oraz Tadeusza Rolke, mistrza i klasyka polskiego reportażu, który zachwycał Polaków dokumentując ich życie codzienne w latach 60. i 70. To spotkanie ucznia i mistrza zaowocowało nagraniem reportażu z ich tripu po Polsce. Obaj do Bytomia Odrz. przyjechali 19 lipca zeszłego roku na zaproszenie grupy SKY BOX. - Kacper Wieczorek, z którym razem działamy w SKY BOX, przy okazji udziału w projekcie filmowym Towarzystwa Inicjatyw Twórczych, poznał Piotra Stasika. Od słowa do słowa, Piotr powiedział o projekcie objazdowym, z którego ma kręcić dokument. Kacper więc zaproponował, żeby odwiedzili nasze tereny. Z chęcią przyjęli nasze zaproszenie – opowiada bytomianin Mateusz Stachowiak ze SKY BOX. Tym sposobem duet uczeń-mistrz trafił do Bytomia, gdzie portretowali mieszkańców. Ci z początku niechętnie zgadzali się na zdjęcia, ale z czasem nabrali zaufania do fotografów. Cała ekipa spędziła w Bytomiu kilka dni. - Dużo kręcili, szukali różnych tematów. Jak na kilka tygodni aktywnej podróży, odnoszę wrażenie, że całkiem sporo jest ujęć zarejestrowanych u nas – dodaje M. Stachowiak. Dodaje, że film najpewniej wkrótce pojawi się na blogach zarówno M. Gonickiego, jak również T. Rolke. Tam też zainteresowani będą go mogli zobaczyć.
(masa)
Film "Dziennik z podróży" do obejrzenia TUTAJ
Ale jak to się zaczeło?
Nikt tutaj nie jest zarozumiały, a już tym bardziej arystokratyczny, spodziewajcie się jednak nieraz słyszeć: "ę". Bo to przez nich. Mianowicie przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" (www.e.org.pl). Biblioteka realizuje projekt za projektem, wielu z nich użycza miejsca i sprzętu, a tu jeszcze takie "ę" się dobija. Projekt do realizacji przez młodzież (czy raczej ludzi do 25 roku życia, młodym to i po 50 można być), więc Pani Janeczka chwyta po telefon i dzwoni... No właśnie, bardzo miło mi się robi bo w pierwszej kolejności do mnie. Oczywiście pierwszy krok to wypełnienie ankiety kwalifikacyjnej. Jest 20 października, południe, czas na jej przygotowanie do... północy! Tydzień później telefon, zaraz po tym mail, i tak o to staję się Młodzieżowym Menadżerem Kultury. Dwa tygodnie później warsztaty w Warszawie. 5 niezwykle aktywnych dni. Poszukiwania na każdym kroku. Prawie codziennie "generator pomysłów". Pośród gości między innymi Bogna Świątkowska czy Roman Gutek (Gutek Film), ale też różni animatorzy, z niektórymi nich zajęcia twórcze: animacja poklatkowa, czy DKF. Wraca potem człowiek do domu, głowa naładowana, świat by chciał zmienić, ale trzeba się zmierzyć z rzeczywistością. Rzeczywistość jest taka że bez osób chętnych do udziału w działaniach, one same nie mają sensu, więc nadzieja jest w Was. Ja siadam właśnie do elektronicznego formularza wniosku, będę miał do zaproponowania coś nowego jak na Bytom, działania związane z filmem. Mam nadzieję że się Wam spodoba ;)

Program pierwszej tury projektu zamieszczam poniżej

Zobacz Program I tury projektu"Coś się kręci?"

Oto filmy zrealizowane przez Klub Filmowy CSK

nieGRZECZNA from Mateusz StacH Stachowiak on Vimeo.
KF CSK - podsumowanie MMK from Mateusz StacH Stachowiak on Vimeo.

Bądź na bieżąco wejdź na:
www.csk.blox.pl
BIP

Regulamin Organizacyjny Biblioteki Publicznej
Zmiana Regulaminu organizacyjnego Biblioteki Publicznej
Uchwała Rady Miejskiej z dnia 14.12.2005 r. w sprawie utworzenia Biblioteki Publicznej w Bytomiu Odrzańskim
Uchwała Rady Miejskiej z dnia 24.09.2008 w sprawie zmiany uchwały w sprawie utworzenia Biblioteki Publicznej w Bytomiu Odrzańskim
Koci zaułek

Kot przewodnik
Kocie opowieści
Legendarny kot
Czarny kot
Kot chuligan
Kocia kołyska
Mądry kot
Galerie

Galeria

Galeria Pod Regałem

Galeria Znikający kot
Znajdź nas na Facebook'u